Двірник

ДвірникКороткий опис: Двірник - прибиральник дворової території. Його робота необхідна для підтримки чистоти в населених пунктах. Інша назва професії - прибиральник або сміттяр.

Історія професії: Необхідність у людині, що відповідає за чистоту вулиць та інших територій, з'явилося в часи розвитку міст і класового поділу суспільства. В дореволюційній Росії праця двірника була досить престижною, адже в його обов'язки входило не тільки спостереження за роботою простих прибиральників, а й спостереження за громадським порядком. В даний час в розвинених країнах активно йдуть процеси механізації праці з прибирання вулиць. Проїжджі частини та площі чистяться і миються спеціальними автомобілями. Діяльність двірника зосереджена в основному на прибиранні територій, прилеглих до житлових будинків, адміністративних або навчальним закладів, лікарень. Ручна праця двірника зараз локалізована на невеликих територіях і полегшена різними механічними засобами.

Соціальна цінність професії в суспільстві: Професія двірника дуже важлива. Якість роботи двірника визначає вигляд двору, вулиці, міста в цілому. Двірник здатний створити неповторний, облагороджений вигляд підпорядкованої йому території. Взимку праця двірника під час снігопаду та ожеледиці рятує людей від отримання травм. У зв'язку із зростанням міст збільшується кількість територій, де необхідно підтримувати чистоту, і так само пропорційно зростає кількість сміття. Тому професія двірника завжди потрібна.

Масовість і унікальність професії: Основні професійні якості двірника - працьовитість, відповідальність і пунктуальність: саме вони визначають успішність його роботи. Найчастіше двірник працює один, тому така робота підійде людям, які віддають перевагу працювати індивідуально, а не в колективі. Однак доброзичливість і комунікабельність будуть додатковими позитивними якостями двірника, адже часто він працює на одній території і регулярно зустрічається з однією групою людей протягом тривалого часу.

Ризики професії: Робота двірника проводиться, як правило, в раннє ранкове і пізній вечірній час, щоб не ускладнювати пересування людей та автотранспорту. Це дає можливість спеціалісту мати вільний день і розпорядитися ним на свій розсуд. Основну частину часу двірнику доводиться проводити на відкритому повітрі, що часто призводить до простудних захворювань. Великі рухові навантаження можуть спричинити хвороби суглобів, остеохондроз. Робота двірника вимагає відповідальності та творчого підходу, адже часто двірник не тільки прибирає сміття, але і займається розсадженням квітів, стежить за дитячим майданчиком, займається фарбуванням бордюрів і т. д. У великих містах така робота може бути добре оплачуваною.

Де отримати професію: Професія двірника не вимагає спеціальної освіти і кваліфікації. Стати двірником може будь-хто.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ